,

Ëmbëlsira, nougat

Ëmbëlsira, nougat
receta gourmet
snacks
cocina francesa
Ëmbëlsira
Ëmbëlsira, nougat
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
Cargando...
Print
koha prep
25 min
tiempo coccion
10 min
koha totale
35 min
koha prep
25 min
tiempo coccion
10 min
koha totale
35 min
Përbërësit
 • 8 yolks dhe 4 të bardhë veze
 • 100 g sheqer
 • 80 g miell
 • 20 g niseshte
 • 40 g kakao pluhur
Në anën tjetër
 • 1/2 l qumësht
 • 1 paketim pluhur për një puding i vanilje
 • 2 yolks vezë
 • 150 g sheqer
 • 250 g gjalpë
 • 100 g nougat
Në anën tjetër
 • 100 g dush e çokollatë yndyrore
 • 5 të ëmbëlsuar qershi
Për tabaka pjekje
 • letër e mjekrës
Udhëzimet
 1. Linjë tabaka pjekje me letër mjekër. Ngrohje furrë për 200 gradë. Mundë të verdhat e vezëve me 50 g sheqer deri në përzierje është i lehtë, të rrahur të bardhë veze me e mbetur të sheqerit dhe të shtoni ato nga poshtë e deri lartë.
 2. Shosh mbi miell me niseshte dhe kakao dhe përzierje. Përhapur peksimadhe brumë në letër e me mjekër dhe kuzhinier 8-10 minuta në gjysmë lartësi. Hale tortë mbi një leckë dhe trokas off letër. Të lënë të ftohtë dhe, pas disa 2 orët e pushimit, e prerë atë në 3 strips.
 3. Përgatitet një puding me qumësht, nga pluhurat, e yolks vezë dhe sheqer. Të lënë të ftohtë. Mundi gjalpë deri sa të foamy dhe përzierje me atë për nja- charades buding dhe nougat shkrirë.
 4. Përhapur në të dy shirita të sfungjer tortë me krem, në vendin e tre shirita njëra mbi tjetrën dhe të mbuluar me krem e nougat. Shkrihet çokollatë shtresë e yndyrë dhe të mbulojnë me atë tortë. E prerë atë në nga- kombeve dhe dekoroj me krem nougat dhe pjesë e qershi.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.