,

Pastas çokollatë dhe portokall

Pastas çokollatë dhe portokall
Pastas çokollatë dhe portokall
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
20 min
koha cocion
10 min
koha totale
30 min
koha prep
20 min
koha cocion
10 min
koha totale
30 min
Përbërësit
 • 100 g de chocolate semiamargo
 • 125 g gjalpë ose margarinë
 • 125 g sheqer
 • një majë e kripë
 • 1 vezë
 • lëvorja e 1 naranja rallada
 • 200 g miell
 • 1 një lugë çaji pluhur pjekje
Në anën tjetër
 • 100 g sheqer pluhur
 • 2-3 lugë lëng portokalli.
Udhëzimet
 1. Rallar el chocolate. Batir la mantequilla o margarina con el azúcar, kripë, el huevo y la corteza de naranja. Tamizar por encima la harina con la levadura, agregar el chocolate y amasar todo enseguida hasta conseguir una masa suave.
 2. Formar una bola con la masa y dejar reposar envuelta en papel de aluminio durante 2 orë në frigorifer. Ngrohje furrë për 200 gradë. Extender la masa sobre una superficie enharinada de forma que tenga 5 mm de espesor y cortar discos de 5 cm në diametër.
 3. Colocar las pastas sobre una bandeja de horno dejando suficiente distancia entre unas y otras y cocer durante 8-10 minuta në gjysmë lartësi.
 4. Desprender cuidadosamente las pastas de la bandeja con un cuchillo ancho y dejar enfriar sobre una rejilla. Tamizar el azúcar en polvo, batirlo con el zumo de naranja y cubrir las pastas con este baño.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.