Pasta a los cuatro quesos

pasta a los cuatro quesos
Pasta a los cuatro quesos
Njerëzit 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota, mesatare: 5,00 e 5)
E ngarkimit...
Print
koha prep
10 min
koha cocion
5 min
koha totale
15 min
koha prep
10 min
koha cocion
5 min
koha totale
15 min
Përbërësit
 • 400 gr. de pasta fresca
 • 200 gr. de queso manchego curado
 • 100 gr. de queso gallego
 • 100 gr. de mozzarella
 • 100 gr. djathë dhie
 • 60 gr. gjalpë
 • 2 lugë vaj
 • kripë dhe piper
Udhëzimet
 1. Cortar en dados el queso gallego, el de cabra, el mozzarella, 100 gr. del manchego y rallar el restante.
 2. Cocer la pasta en agua hirviendo con sal y aceite, e 3 për 4 minuta.
 3. Escurrirla y ponerla en un recipiente hondo caliente.
 4. Agregarle los dados de queso y la mantequilla derretida, piper
 5. y la sal.
 6. Mezclar y espolvorear con el queso rallado.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.