Breads me kanellë dhe bajame

Breads me kanellë dhe bajame
mediatarde
cocina francesa
Breads dhe buns
Breads me kanellë dhe bajame
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
12 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
12 min
Përbërësit
 • 2 kg. miell
 • 40 gr. sheqer
 • 80 gr. de sal
 • 200 gr. de manteca
 • 250 cc. de lehe
 • 200 ml. ujë
 • 60 gr. de levadura
 • 200 gr. de canela
 • 200 gr. de almendras picadas
Udhëzimet
 1. Mezclar la harina, sheqer, la manteca blanda, qumështi, hacer un hueco en el centro y colocar la levadura disuelta en el agua tibia, amasar 12 minuta.
 2. Dejar reposar 1 hora la masa tapada con un lienzo, en un lugar tibio. Dividir la masa en cuatro partes. Estirar cada porción de masa en forma de rectángulo de 1 cm de espesor, espolvorearlo con la canela, las almendras picadas y enrollar, cortarlas en pedazos de 6 cm. introducirlos en moldes de papel o metal, dejar leudar 20 minuta.
 3. Cocinar en horno a 180º durante 12 minuta, servir tibios.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.