Rrotullon thekre

Rrotullon thekre
Rrotullon thekre
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
25 min
koha cocion
25 min
koha totale
50 min
koha prep
25 min
koha cocion
25 min
koha totale
50 min
Përbërësit
 • 500 g miell thekre
 • 50 g e lagësht brumë (në furrë)
 • 1/2 l ujë përafërsisht.
 • 10 g maja presion
Në anën tjetër
 • 1 duke lugë gjelle kripë
Për tabaka pjekje
 • miell
Udhëzimet
 1. Shosh gjysma e miellin në një tas. Mix brumë i thartë me ujë dhe të inkorporuar me maja u shkërmoq, në miell. Të lejojë për të pushuar këtë brumë para i zënë gjatë natës në një vend të ngrohtë.
 2. Ngrohje furrë për 225 gradë. Të përfshirë kripë me pjesën tjetër të analizova miell për brumë para dhe të punojnë deri në brumë flluska.
 3. Ndajeni brumin në pjesët e 50 g secilit dhe forma topa me ta. Hedh një tabaka pjekje me miell, vendin në krye të topa, bojë e tyre me ujë dhe për t'u dhënë atyre një të prerë me thikë.
 4. Piqem muffins 25 minuta në lartësi mesatare të furrës.
Shënime
 • Nëse nuk përdoret në të njëjtën ditë kosi brumë blerë në furrë, mund të mbahen për 1-2 ditë në një burim të mbuluara dhe në frigorifer.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.