Thekur bukë me kërpudha dhe krem

thekur bukë me kërpudha
Thekur bukë me kërpudha dhe krem
Pjesë 6
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
Përbërësit
 • 3/4 de k'lo de hongos (kërpudha) frescos
 • ujë
 • 4 lugë gjalpë
 • 1 taza de cebolla picadita
 • 1 1/2 lugë çaji kripë
 • 1/4 de cucharadita de pimienta blanca, recien molida
 • 3/4 de taza de vino blanco, thatë
 • 1/2 taza de crema liviana
 • 6 rebanadas de pan de molde
 • 2 lugë gjalpë.
Udhëzimet
 1. Se precalienta el horno a 350° F
 2. Se corta el extremo duro de tallo a los hongos. Se enjuagan ligeramente. Se escurren. Se cortan verticalmente en tajaditas. Se poner aparte.
 3. En una olla se pone la mantequilla a calentar y se sofríe la cebolla hasta dorar. Se agregan los champiñones, la sal y la pimienta y se sofrie hasta consumirse el liquido. Se agrega el vino, se cocina hasta reducir a la mitad. Se baja el fuego, se agrega la crema, y se cocina hasta espesar unos 3 minuta.
 4. Se tuestan las rebanadas de pan. Se les unta la mantequilla. Se cubren con la preparación y se sirven.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Enteraté de las ultimas recetas de la pagina en nuestro grupo de telegram


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.