Bukë e papritur

Bukë e papritur
guarniciones
receta gourmet
cocina americana
Breads dhe buns
Bukë e papritur
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
30 min
tiempo coccion
30 min
koha totale
1 hr
koha prep
30 min
tiempo coccion
30 min
koha totale
1 hr
Përbërësit
 • 600-700 g fileto viçi
 • 1 çaji kripë dhe një tjetër e piper
 • 2 lugë vaj
 • 1 qepë të mesme
 • 6 teaspoons e gjelbër piper (tenxhere)
 • 4 teaspoons mustardë
 • një këshillë e ca të kuqe gocë rozmarinë, dhe një tjetër e urtë
 • 250 g bukë me brumë (në furrë)
 • 2 lugë qumësht
Udhëzimet
 1. Marinate mishin me kripë dhe paprika dhe rfj-së 10 minuta në një tigan me vaj të nxehtë. Marrë nga dhe le të ftohtë në të gjitha. Pres me qepë shumë të mirë. Drain bell piper dhe pres it.
 2. Ngrohje furrë për 220 gradë. Përzierje e sinapit me rozmarinë dhe i urtë (këto dy shumë të copëtuar), e qepë dhe piper dhe pallto me mish.
 3. Të përhapur bukë me brumë në një sipërfaqe floured, duke formuar një shesh që është mjaft e madhe për të të jetë në gjendje për të përfunduar total të mishit mendjen.
 4. Shtrydhet skajet e brumë dhe vendin e bukës në një tabaka pjekje me shtresë poshtë.
 5. Pikturë me qumështin dhe kuzhinier 30 minuta në pjesën e poshtme të furrës. Kjo bukë mund të shërbehet e ftohtë apo të nxehtë.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.