Bukë e arra dhe banane

Bukë e arra dhe banane
horno
receta gourmet
cocina francesa
Breads dhe buns
Bukë e arra dhe banane
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
25 min
tiempo coccion
50 min
koha totale
1 hr 15 min
koha prep
25 min
tiempo coccion
50 min
koha totale
1 hr 15 min
Përbërësit
 • 150 g margarinë
 • 160 g kafe sheqer
 • 3 vezë
 • 3-4 banane
 • 350 g miell gruri
 • 3 teaspoons e pluhur pjekje
 • 1/4 lugë çaji kripë ma rina
 • 100 g e copëtuar arra
 • brenda një gjysmë bean vanilje
 • 1/8 e l qumësht
Për myk
 • margarinë
Udhëzimet
 1. Yndyrat me margarinë një myk e zgjatur 30 cm në gjatësi. Ngrohje furrë për 170 gradë. Mundë të margarinë deri foamy dhe gradualisht shtoni sheqer dhe vezë. Peel banane dhe shtrydhje e tyre edhe me një pirun ose i kalojnë ato nga kineze.
 2. Shtoni pure banane për përzierje të margarinë dhe sheqer. Shosh miell me maja dhe përzierje me kripë. arra dhe vanilje. Për të përfshirë në masë të banane, të alternuara me qumësht.
 3. Shkruani masive në myk, të qetë jashtë dhe piqem 50 minuta në pjesën e poshtme të furrës. Hale bukë në një raft teli dhe të lënë të ftohtë.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.