Bukë e bimëve në vazo

Bukë e bimëve në vazo
receta gourmet
receta saludable
cocina francesa
Breads dhe buns
Bukë e bimëve në vazo
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
25 min
tiempo coccion
40 min
koha totale
1 hr 5 min
koha prep
25 min
tiempo coccion
40 min
koha totale
1 hr 5 min
Përbërësit
 • 500 g miell
 • 40 g maja presion
 • 1/8 l qumësht rrëmbyer
 • një majë e sheqerit
 • 2 qepët
 • 1 karafil të hudhër
 • 50 g gjalpë
 • 2 vezë
 • 1/3 lugë çaji kripë
 • një majë e tokës arrëmyshk
 • 1 çaji anise
 • 1/2 çaji kopër
 • 4 lugë të thara dill farë e keqe
 • 1/3 lugë çaji rozmarinë të thata
 • 1 çaji anise
Për pots
 • margarinë
Udhëzimet
 1. Yndyrat dy enë të reja 14 cm në diametër. Shosh miell në një tas, bëjë një vrimë në qendër, fije në maja dhe të punojnë së bashku me qumësht. sheqer dhe pak miell.
 2. Të lënë për të eksitohet këtë brumë para-spërkatën me miell dhe i mbuluar 15 minuta. Qëroni qepët dhe karafil të hudhër. Pres qepë shumë të mirë dhe pure hudhër. Mix gjalpë i shkrirë me vezë, aromat dhe dill. Shtyp rozmarinë, përfshini atë me përzierje gjalpë për brumë para dhe gatuaj të gjitha së bashku.
 3. Puna e brumit derisa ajo flluska dhe le të eksitohet 15 minuta. Plotësoni enë me brumë dhe të lënë për të eksitohet të tjera 15 minuta. Ngrohje furrë për 225 gradë.
 4. Lyejmë sipërfaqen e bukë me ujë dhe do të spërkatë me anise mbi të Piqem bukë 40 minuta në pjesën e poshtme të furrës.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.