Bukë me kokrra gruri

Bukë me kokrra gruri
Bukë me kokrra gruri
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
Përbërësit
 • 150 g kokrra e grurit
 • 60 g maja presion
 • 1/4 l ujë të ngrohtë
 • 2 lugë kripë
 • 6 lugë mjaltë
 • 40 g gjalpë
 • 1 kg miell gruri
 • 1/4 l ujë
Udhëzimet
 1. Tre ditët e para të përgatitur bukën. vënë kokrra e grurit për të buis ndjekur udhëzimet në enë. Përzierje maja me ujë të ngrohtë. Të përfshirë kripë, mjaltë, gjalpë i shkrirë dhe ujë maja dhe të shtoni gjysmën e analizova miell.
 2. Të lënë për të eksitohet këtë brumë, para-mbushur 30 minuta në temperaturën e dhomës. Shtoni pjesën tjetër të miellit, grimcat e miellit të grurit, dhe 1/4 l ujë për të brumë dhe punës së mirë. Të lënë për të eksitohet të reja brumë, derisa kjo dyshe vëllimin e saj. Gatuaj përsëri dhe formojnë dy bukë me brumë.
 3. Vendi breads në një tabaka pjekje dhe të lënë për të eksitohet të tjera 15-20 minuta. Ngrohje furrë për 200 gradë. Bëjë një të vogël të prerë në formën e një kryqi në bukë, bojë e tyre me ujë dhe kuzhinier 50-60 minuta në pjesën e poshtme të furrës. Të lënë të ftohtë në një raft teli.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Enteraté de las ultimas recetas de la pagina en nuestro grupo de telegram


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.