Bukë Graham autentike

Bukë Graham autentike
Bukë Graham autentike
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
20 min
koha cocion
50 min
koha totale
1 hr 10 min
koha prep
20 min
koha cocion
50 min
koha totale
1 hr 10 min
Përbërësit
 • 400 g miell
 • 400 g miell gruri
 • 40 g maja presion
 • 1/3 l qumësht rrëmbyer
 • 1 lugë çaji kripë
 • 1/8 l vaj
Për tabaka pjekje
 • miell
Udhëzimet
 1. Shosh miell në një tas dhe përzierje atë me miell gruri. Bëjë një vrimë në qendër, shkërmoqet në maja dhe gatuaj brumë së bashku me gjysmën e qumështit.
 2. Do të spërkasë pak brumë me miell dhe le të eksitohet mbuluar 15 minuta, derisa ajo tregon të mëdha të çara. Shtoni pjesën tjetër të qumështit, kripë dhe vaj për brumë para dhe zë gjithë pjesën tjetër të miellit deri sa ju të merrni në një brumë të qetë.
 3. Punë e mirë deri në brumë flluska dhe është des rroba në buzë të burimit. Lënë brumë të rritet mbuluar të tjera 15 minuta dhe në një sipërfaqe floured, formë me atë të një bar.
 4. Hedh një tabaka pjekje me miell, vendin në krye të bukës dhe le të eksitohet të mbuluara, të tjera 20 minuta. Ngrohje furrë për 200 gradë.
 5. Të shpërndajnë bukë me miell dhe kuzhinier 45-50 minuta në pjesën e poshtme të furrës.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Enteraté de las ultimas recetas de la pagina en nuestro grupo de telegram


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.