Bukë pularda

Bukë pularda
Bukë pularda
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
30 min
koha cocion
30 min
koha totale
1 hr
koha prep
30 min
koha cocion
30 min
koha totale
1 hr
Përbërësit
 • 500 g miell thekre
 • 50 g e lagësht brumë (në furrë)
 • 1/2 l ujë përafërsisht
 • 10 g maja presion
 • 1 lugë gjelle kripë
Në anën tjetër
 • 400 g gjirit pularda
 • 20 g gjalpë
 • 4 shallots
 • 50 g kërpudha të konservuar
 • 100 g masë sallam
 • 1 lugë gjelle copëtuar bimëve
 • 1 vezë e verdhë veze
 • 1 lugë gjelle ajkë e lëngshme
 • një majë e kripë, një tjetër e piper, një tjetër e koriandrit dhe një tjetër të allspice
 • 1 vezë e verdhë veze
 • pak e qimnon, dhe borzilok
Për furrë tabaka
 • miell
Udhëzimet
 1. Hedh një tabaka pjekje me miell. Me miell thekre dhe të gjithë përbërësit e përfshirë në kripë për të përgatitur një brumë.
 2. Sezonin e mishit të prerë në 4 pjesë të barabarta, brown në gjalpë dhe të lënë të ftohtë. Peel shallots, drain kërpudha, pres të dy dhe përzierje e tyre me masë sallam, bimët, verdhë veze, krem dhe erëza.
 3. Linja copat e pularda me këtë masë. Për të zgjatur bukën e para në mënyrë që ju kanë 5 mm e trashë, lëre 4 sheshet dhe të mbyllë çdo njëri prej tyre një pjesë e pularda.
 4. Shtrydh skajet mirë. Lyejmë sipërfaqen e bukë me rrahur vezë e verdhë veze dhe të shpërndajnë qimnon dhe borzilok për më lart. Gatuaj 30-40 minuta në pjesën e poshtme të furrës dhe të shërbejë nxehtë apo të ftohtë,.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.