Bukë, mish derri rinds

Bukë, mish derri rinds
chicharrones
receta gourmet
cocina francesa
Breads dhe buns
Bukë, mish derri rinds
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
30 min
tiempo coccion
30 min
koha totale
1 hr
koha prep
30 min
tiempo coccion
30 min
koha totale
1 hr
Përbërësit
 • 1 kg miell thekre
 • 100 g e lagësht brumë (në furrë)
 • 1 l ujë përafërsisht
 • 20 g maja presion
Në anën tjetër
 • 2 duke lugë kripë
 • 1 lugë gjelle mënyra
 • 200 g e freskët yndyrë derri
 • 1 heardit rada e qimnon dhe 1 lugë gjelle kripë të trashë
Për tabaka pjekje
 • miell
Udhëzimet
 1. Spërkat me miell një ose dy tabaka pjekje. Shosh gjysma e miellin në një tas. Përzierje kosi brumë bukë me ujë dhe me maja dhe presion grimcuar dhe punojnë mirë me miell.
 2. Të lënë për të eksitohet këtë brumë para-e bllokuar gjatë natës në temperaturën e dhomës. Puna e kripë, e qimnon dhe pjesën tjetër të miellit me sourdough dhe gatuaj deri në shampanjë.
 3. Pritini proshutë në copa të vogla dhe të shtoni ato në brumë. Ngrohje furrë për 200 gradë.
 4. Ndajeni brumin në 6 pjesë e së njëjtës madhësi dhe t'i bëjë ata të sheshtë breads e disa 23 cm diametër.
 5. Lyejmë sipërfaqen e bukë me ujë, jepni disa shkurtime formimin e diamanti forma dhe do ta spërkatë me qimnon, kripë. Vend bukët në një floured cookie fletë dhe piqem tyre 30 minuta në lartësi mesatare të furrës.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.