Bukë thekre të fortë

Bukë thekre të fortë
Bukë thekre të fortë
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
Përbërësit
 • 50 g e lagësht brumë (në furrë)
 • 3/4 l ujë të ngrohtë
 • 750 g e tërë miell thekre
 • 250 g miell gruri
 • 2 teaspoons kripë
Për tabaka pjekje
 • fletë metalike prej alumini
Udhëzimet
 1. Ai është i përshtatshëm për të blerë kosi brumë një ditë para se ju të përgatitur bukën. Tërë miell thekre mund të blihen në dyqane ushqimore dietë.
 2. Mix mirë kosi brumë me të 1/2 l ujë të ngrohtë në një burim. Vënë miell gruri dhe gruri thekër në një burim précalentada. Bëjë një vrimë në qendër të grumbullin e miellit dhe e derdh në atë të lagësht brumë.
 3. Përzierje ngadalë gjysma e miell me brumë i thartë deri sa ju të merrni një brumë të trasha.
 4. Cover tas me një leckë dhe të lënë të eksitohet gjatë natës në një vend të ngrohtë. Ditën e ardhshme, shtoni pjesën tjetër të ngrohtë ujë dhe kripë për brumin.
 5. Përzierje pjesën tjetër të miellit me brumë i thartë dhe përzierje atë derisa ajo është në përputhje dhe mos i hidhni. Forma një top me brumë, shkruani atë në një burim të preheated gjobë fshirje e pluhurit e miell, mbuluar atë me një leckë dhe të lënë të eksitohet për tri orë në një vend të ngrohtë.
 6. Linja furrë tabaka me letër alumini. Me floured duart, forma e para në një qark bukë jo shumë të lartë, vendin e saj në një tabaka pjekje dhe le të eksitohet një orë e gjysmë ose dy orë në temperaturën e dhomës.
 7. Pikturë gjatë kësaj kohe 3-4 herë sipërfaqja e pan me ujë të ngrohtë në mënyrë që nuk ka të çara. Ngrohje furrë për 200 gradë. Me një thikë të mprehtë prerë sipërfaqen e bukës, duke formuar katror dhe piqem bukë 2 me orë të tëra në pjesën e poshtme të furrës.
 8. Turn off furrë, për të bërë bukë, paint me ujë të ftohtë dhe të lënë atë për disa minuta në furrë të fikur, por ende disi hot, të thatë.
Shënime
 • Nëse ju nuk mund të merrni e lagësht para në furrë ju mund të përgatitet në shtëpi. Mix dy handfuls e miell thekre me ujë të nevojshme për të formuar një brumë të butë.
 • Vendi brumë i mbuluar me një leckë të lagur tjetër për ngrohje. Dy ditë, brumin e bën flluska. Nëse kjo erë e freskët, bukë thekre është e mirë. por nëse keni erë të lehtë mendjen uthull nuk mund të përdorni; është e mundur që kjo mund të ndodhë, që nga ajo është shumë e vështirë për të ruajtur një konstante temperaturën e 30-35 gradë.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.