Bukë shtëpi

Bukë shtëpi

Buka ushqimi është një nga më të konsumuar në ditë-për-ditë, ajo që është e sigurt është se më të pasur buka është lloji në shtëpi, sigurisht nuk është e lehtë për të bërë këtë ushqim, por ne sot po ju sjellim një recetë e thjeshtë e bukës vezë.

casero
Breads dhe buns
Bukë shtëpi
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
  • 3 të bardhë veze
  • 1 gotën e qumështit
  • 2 lugë maja
  • 1/2 lugë çaji kripë
Udhëzimet
  1. Yndyrat një pjatë pjekje, me gjalpë.
  2. Në një bols e miell mix, sheqer, gjalpë, të verdhat e vezëve, e bardhë veze, maja dhe kripë.
  3. Të fillojnë të inkorporojë të qumështit për të bërë një paste qetë dhe në përputhje, pastaj, mbuluar atë me një leckë dhe e lini të pushojë për së paku një orë.
  4. Të fillojnë të gatuaj brumë dhe formë të rrumbullakët rrotullon madhësinë që ju dëshironi, kemi bërë një kryq në qendër dhe e pikturuar me vezë e verdhë veze.
  5. Colocar los panecillos en el molde y los llevamos al horno caliente por unos 30 minutos o hasta que estén dorados.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/
Este pan se puede guardar envuelto en papel film, que lo conservara mas blando, cuando se vaya a consumir se lo puede calentar en el momento y parecerá recién echo.


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.