Bukë të bardhë raisin

Bukë të bardhë raisin
Bukë të bardhë raisin
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
20 min
koha cocion
50 min
koha totale
1 hr 10 min
koha prep
20 min
koha cocion
50 min
koha totale
1 hr 10 min
Përbërësit
 • 100 g rrush të thatë
 • 2 lugë rum
 • 500 g miell
 • 30 g maja presion
 • 40 g sheqer
 • 3/8 e l qumësht të ngrohtë
 • 80 g gjalpë
 • 2 vezë
 • 1 lugë çaji kripë
 • lëvorja e 1 integruar limon
Në anën tjetër
 • 1 vezë e verdhë veze
Për myk
 • gjalpë
Udhëzimet
 1. Yndyrat me gjalpë një myk e zgjatur 30 cm në gjatësi. Përzierje me rrush të thatë me rum dhe të lënë për të macerate. Shosh miell në një enë dhe gatuaj në qendër maja, të grimcuar me pak sheqer, miell dhe qumësht.
 2. Lënë brumë të rritet para zihet 15 minuta. Puna pjesa tjetër e sheqerit, gjalpë i shkrirë, vezë, kripë dhe limon lëkurë të brumë para, shtoni pjesën tjetër të miellit dhe të punojnë deri në brumë flluska.
 3. Të lënë për të eksitohet 15 minuta. Inkorporojë rrush të thatë, futni brumë në myk dhe të lënë për të eksitohet të tjera 15 minuta.
 4. Ngrohje furrë për 200 gradë. Bojë bukën me rrahur vezë e verdhë veze dhe piqem 50-60 minuta në pjesën e poshtme të furrës.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.