Bukë anise amarmolado

Bukë anise amarmolado
horno
receta gourmet
cocina francesa
Breads dhe buns
Bukë anise amarmolado
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
30 min
tiempo coccion
30 min
koha totale
1 hr
koha prep
30 min
tiempo coccion
30 min
koha totale
1 hr
Përbërësit
 • 500 g miell
 • 40 g maja presion
 • 1/8 e l qumësht të ngrohtë
 • një majë e sheqerit
 • 50 g gjalpë
 • 2 vezë
 • 1/2 lugë çaji kripë
 • 500 g miell thekre
 • 40 g maja presion
 • 1/8 e l qumësht të ngrohtë
 • një majë e sheqerit
 • 50 g gjalpë
 • 2 vezë
 • 1/2 lugë kripë dita
 • 1/2 çaji anise grimcuar
 • 1 duke lugë gjelle anise
Për tabaka pjekje
 • miell
Udhëzimet
 1. Hedh një tabaka pjekje me miell. Shosh miell në një tas, bëjë një vrimë në qendër, fije në maja dhe punë me pak miell, qumësht dhe sheqer.
 2. Të lënë për të eksitohet këtë brumë para-spërkatën me miell dhe i mbuluar 15 minuta. Shkrihet gjalpë, përzihet me vezë dhe kripë, shtoni atë në brumë para dhe gatuaj atë të gjithë së bashku me mish lope të miellit. Puna e brumit derisa ajo ka gurgulluar dhe flaking off i skajet e burimit.
 3. Le të eksitohet të mbuluara, të tjera 15 minuta. Të punojnë në të njëjtën mënyrë miell thekre me maja, qumështi, sheqer, gjalpë, vezë, kripë dhe anise. Të lënë për të eksitohet brumë 15 minuta.
 4. Ndani brumë të errëta dhe të qarta, në tri pjesë, secila, dhe për të formuar shirita me ta. Superimpose një pjesë qartë dhe të errët, dhe të bëj të formimit të një bar. Vend bukët në tabaka të lara me miell dhe le të eksitohet mbuluar të tjera 20 minuta.
 5. Bojë bukë me ujë dhe do të spërkatë me anise mbi. Gatuaj 30-40 minuta për të 220 gradë në pjesën e poshtme të furrës.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.