Foletë E Pashkëve Greke

Foletë E Pashkëve Greke
horno
pascuas
receta gourmet
cocina griega
Breads dhe buns
Foletë E Pashkëve Greke
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
15 min
koha totale
30 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
15 min
koha totale
30 min
Përbërësit
 • 500 g miell
 • 40 g cam vështirë presion
 • 1/4 l qumësht rrëmbyer
 • 50 g gjalpë
 • 1 vezë
 • një majë e kripë
 • 50 g sheqer
Në anën tjetër
 • 1 vezë e verdhë veze
 • 18 vezë (cocidos 5 minuta)
Për tabaka pjekje
 • gjalpë ose margarinë
Udhëzimet
 1. Yndyrat një tabaka pjekje me gjalpë ose margarinë. Shosh miell në një enë dhe të bëjë një vrimë në qendër. Desmenuzar en él la levadura y amasarla junto con la leche y un poco de harina. Dejar fermentar la masa previa 15 minuta.
 2. Shkrihet gjalpë, përzierje me vezë, la sal y el azúcar y trabajar junto con el resto de la harina hasta conseguir una masa fermentada seca. Të lënë për të eksitohet të tjera 15 minuta.
 3. Ndani brumë në copa të 50 g y, con las manos enharinadas, formar bolas. Hacer con las bolas tiras de unos 50 cm të gjatë, enroscarlas en espiral, formar un circulo y cerrarlo con un nudo.
 4. Colocar los nidos sobre la bandeja del horno, pintarlos con la yema batida y poner un huevo en el centro de cada uno. Të lënë për të eksitohet 10 minuta.
 5. Ngrohje furrë për 210 gradë. Cocer los nidos 15-20 minuta në lartësi mesatare të furrës. Pintar los huevos con acuarelas o lápices de colores una vez cocidos.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.