moussaka

moussaka
almuerzo
cocina egipcia
Vegjetarian
moussaka
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
 • 1 purple patëllxhan të mëdha
 • 1 qepë
 • 1 allograft de tomate natyrore
 • 2 karafil të hudhër, shtypur
 • 1 gotë verë të kuqe
 • 1 lugë gjelle miell misri
 • 1 filxhan kos natyral, yndyrë
 • 100 gr. mocarela djathi integruar
 • 2 vezë të rrahur të bardhë
 • Opsionale, 200 gr. e ndieshme proteinave bimore (tvp
Udhëzimet
 1. Prerë patëllxhan në feta hollë dhe gatuaj ato në furrë, mbi të moderuar të ngrohjes, me pak ujë derisa të tenderit.
 2. Pres me qepë, rehogarla në një tigan të teflon me perime llak, shto hudhër, grimcuar domate, vera dhe kripë dhe piper. Të përfshirë textured proteinave bimore (tvp. Shtoni miell misri, ngjyhet në ujë të ftohtë dhe trazim deri sa ajo thickens mirë.
 3. Përzierje të gjithë përbërësit me patëllxhan. Të organizojmë në një pjatë pjekje me këtë përzierje dhe të mbuluar me të bardhë veze rrahur së bashku me kos dhe mocarela.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.