,

Mus e gofio

Mus e gofio
Egofio kjo është një e miellit, nuk e analizova thekur të drithërave, të cilit pamjen e kujton miell të bardhë, edhe pse ka një ton të errët ose yellowish në funksion të dhjamin që ka qenë i thekur dhe përbërjen e saj.

Ajo është një ushqim karakteristikë eIshujt Kanarie, edhe pse ajo është gjithashtu e konsumuar në pjesë të tjera të botës, si për shembull Kubë, Argjentina, Kili, Puerto Rico, Uruguaj, Venezuela, Nikaragua dhe Shtetet e bashkuara të amerikës.

Në rastin e Ishujve Kanarie, ne e gjejmë veten me ushqimin me origjine berbere, para-hispanike, se vendësit e ishujve kanarie konsumuar si një pjesë e rëndësishme e dietën tuaj.

Edhe pse ajo është një ushqim që është zakonisht konsumohet në broths, ose supave, gjithashtu është ideale për përgatitjen e desserts të ndryshme, siç është rasti me tradicionale dhe popullore-mus e gofio. A ju ndjeheni si për të bërë atë me ne?.

 
Mus
Mus e gofio
Pjesë 5
Me këtë recetë ne kemi paraqitur një ëmbëlsirë tipike e Ishujve Kanarie. Ajo është shumë e lehtë për të bërë dhe aromë karakteristike është kontakt i cili sjell gofio.
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (21 vota)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
30 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
30 min
Përbërësit
 • 6 vezë
 • 20 gr. gofio
 • 120 gr. sheqer
 • Copëtuar bajame (për të dekoroj)
Udhëzimet
 1. Ne kemi marrë vezë pule dhe të ndajnë yolks nga të bardhët.
 2. Në një tas të vënë vezë yolks dhe gofio dhe duke e rrahur mirë.
 3. Të marrë të bardhë veze dhe e ndihmuar nga shufra të kryer një ngurtë rrahur me sheqer.
 4. Ne e qartë dëborë për përzierje që e kishim të rezervuar më parë dhe të përziejnë atë të gjithë whisking me dorë dhe të butë derisa çdo gjë është mirë të përziera.
 5. Hidh mus e gofio në gota kristali apo të tjera individuale, enë dhe vendoseni në frigorifer të ftohtë për të paktën tre orë.
 6. Bluaj deri bajame në mulli ose të shtypë ato me llaç, me kujdes e pa që vijnë në një bluarje në të gjitha. Ideale është që ata janë të copëtuar si udhëtime.
 7. Në kohën e shërbeni zbukuroni me bajame.
Shënime
 • Në qoftë se ju dëshironi, ju mund të shtoni një pizco gështenja për të dekoroj mbi
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.