,

Mousse de çokollatë bicolor

Mousse de çokollatë bicolor
sobremesa
peruan kuzhinë
Mus
Mousse de çokollatë bicolor
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
  • 4 vezë
  • 200 gr. zi, çokollatë të hidhur
  • 200 gr. çokollatë të bardhë
  • 200 cc. krem qumësht
  • 100 gr. confectioners ' sheqer
  • 100 gr. sheqer
  • 2 portokall semiamargas
Udhëzimet
  1. Pritini peels i portokall pa peels në julienne shumë të mirë. Mos e zhytni në ujë të vluar për 3 minuta. Shikoni dhe libri. Gatuaj lëng portokall së bashku me 100 gr. sheqer për të bërë një shurup dritë. Shtoni zest dhe kuzhinier deri sa të tiernizar. Mundë të verdhat e vezëve së bashku me konfeksioneve e sheqerit për të formuar një krem të butë. Të ndarë në dy. Për të shtuar errët çokollatë të shkrirë në një bain Marie pa tas të prekë ujë të valë, të tjera të shtoni çokollatë të bardhë. Inkorporojë të rënda krem whipped dhe të mesme pikë dhe në fund, në rrethojnë, 2 vezë e rrahur deri ashpër çdo krem veç e veç. Rezerva në frigorifer 4 orë. Pastaj vendoseni në një gotë ose në tas dhe përzierje e tyre pak. Shërbyer me zest i portokall në dritë shurup.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.