Mayonesa de remolacha

Mayonesa de remolacha
guarnicion
cocina italiana
Salcat dhe krem
Mayonesa de remolacha
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
E ngarkimit...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
  • 2 remolachas medianas
  • 1 cucharada de vinagre de manzana
  • 1/4 de cebolla
  • 1 cucharadita de mostaza
  • 1 lugë çaji sheqer
  • 4 lugë qumësht
  • 1 taza de aceite
  • Kripë dhe piper
Udhëzimet
  1. Coloque en la licuadora las remolachas hervidas y peladas, agregue el vinagre, la cebolla, kripë dhe piper, la mostaza, sheqer, qumështi.
  2. Licuar añadiendo lentamente el aceite, colocar en un recipiente y llevar a la heladera. Ideal para acompañar carnes, mish pule, pescados.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

1 comentario

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.