,

Më të pasur flan shtëpi djathë

flan shtëpi djathë
Krem karamel
Flan shtëpi djathë
Pjesë 4
Përgatiteni këtë flan shtëpi djathë dhe ju siguroj që do të mbajë kjo recetë përgjithmonë. Ajo është e hollë dhe shumë e lehtë për të bërë me përbërësit perfekte të detajuar
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
10 min
tiempo coccion
1 hr
koha totale
1 hr 10 min
koha prep
10 min
tiempo coccion
1 hr
koha totale
1 hr 10 min
Përbërësit
 • 3 vezë
 • 1 pako krem djathi (Philadelphia Krem Djathi)
 • 1 qumështi i kondensuar kallaj e 400 gram
 • 1 mund të avullohem qumështit 400 gram
 • 1 ½ Lugë gjelle vanilje
 • 3 lugë sheqer për përzierje
 • 1 filxhan sheqer (për karamel)
 • 3 lugë ujë (për karamel)
Udhëzimet
 1. Kthejeni furrë në 175°C për 10 minuta para duke e përdorur atë.
 2. Vendi në furrë në një tigan alumini gjysmën plot me ujë, i përshtatshëm për të përshtaten myk për të përdorur për Flan, është horneará në Dush.
 3. Në një tenxhere të veçantë përgatitja karamel me përzierje sheqer me ujë deri sa të shndërrohet në ngjyra kafe.
 4. Mix në blender pjesa tjetër e përbërësit.
 5. Hidh përzierje në pan karamel (ju gjithashtu duhet të caramelize myk plotësisht, duke përfshirë anët).
 6. Piqem në bain-Marie për 1 kohë. ose derisa të artë ngjyrë kafe dhe për të vendosur.
 7. Për të hequr myk nga Vaske dhe le të qëndrojë për disa minuta. Atëherë të mbuluar me myk dhe dyqan në frigorifer.
 8. Le të ftohtë plotësisht (mundësisht 1 ditë) dhe kur të jeni gati për të shërbyer derdh në një tas.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.