,

mamie këmbë

mamie këmbë
sobremesa
cocina americana
Paguan
mamie këmbë
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
 • 1 një filxhan miell
 • 100 gr. e butë gjalpë
 • 1/4 filxhan sheqer
 • 1 bud
 • 1 lugë gjelle krem qumështi
Mbushje përbërësit
 • 1 1/2 kg. mollë
 • 1 lugë çaji pluhur kanelle
 • 1/2 lugë çaji arrëmyshk
 • 2/3 filxhan sheqer
 • 2 1/2 teaspoons lëng limoni
 • 100 gr. gjalpë i shkrirë
 • Chantilly krem, për shije
Udhëzimet
 1. Vendosni miellin në tryezë në formën e një kurore, vend në mes të butë gjalpë, sheqer, e verdhë veze dhe krem. Një të gjithë përbërësit në qendër dhe pastaj miell nga anët, formojnë një simite të butë dhe nuk pegotee.
 2. Dyqan brumë në frigorifer në kapem film. Peel mollë, hiqni farat dhe i prisni në feta transparente, spërkat me sheqer, limoni, kanellë dhe arrëmyshk, shtoni gjalpë i shkrirë, dhe përzierje mirë.
 3. Hidh mbushje në një tigan tortë, thellë, slathered në gjalpë dhe spërkatën me miell, ju mund të merrni atë në tavolinë dhe në furrë.
 4. Hiq brumë nga frigorifer, tërhequr formën e myk, ku mbushje, vendin e saj mbi të dhe trim edges. Të kryejë të moderuar furrë derisa në sipërfaqe është sequita vetëm artë, shërbyer ngrohtë me krem.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.