Linguini me karkalec, piper

karkaleca
linguini
Makarona
Linguini me karkalec, piper
Pjesë 4
Dhe ata që nuk i pëlqen kjo makaronat me karkaleca , është e vështirë që dikush do të donte ai të, ajo është një nga kombinimet se si shumica e njerëzve, dhe kjo recetë në mënyrë të veçantë ka një shije paksa të ndryshme. Provoni.
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
 • 1 / 2 lugë çaji kripë
 • 1 1 / 2 teaspoons piper fllad terren zi
 • 1 1 / 3 £ të mëdha karkaleca, peeled dhe të pastër
 • 1 limoni
 • 2 teaspoons e copëtuar trumzë të freskët, ndarë
 • 2 lugë gjalpë
 • 6 oz linguini uncooked
Udhëzimet
 1. Kombinuar 1 / 4 lugë çaji kripë, 1 1 / 2 teaspoons piper fllad terren zi, dhe karkaleca, lëkundje karkaleca për pallto. Nxehtësia e madhe nonstick të ngrohjes mbi mesme ngrohjes. Pallto të ngrohjes me gatim llak.
 2. Të shtoni karkaleca, kalo 4 minuta ose derisa karkaleca janë bërë. Hekura zhvishem limon për të matur 1 / 2 çaji, lëng limoni 2 lugë masë.
 3. Kombinuar zest dhe lëng në një tigan të vogël rreth ngrohjes mesme, shtoni 1 1 / 2 teaspoons e trumzë.
 4. Për të sjellë një çiban, shtoni gjalpë, nxitje vazhdimisht me një lëvizje deri në gjalpë shkrin. Çon 6 litra ujë në një çiban, shtoni një lugë gjelle kripë.
 5. Shtoni makaronat dhe kuzhinier 10 minuta ose derisa al dente. Drain, prenotim 2 lugë ujë makarona.
 6. Të shtoni karkaleca, përzierje të gjalpë, makarona me ujë të rezervuara, dhe 1 / 4 çaji kripë për makarona, nxitje për pallto. Spërkat me 1 / 2 lugë çaji trumzë.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.