Lazos de manteca

Lazos de manteca
Lazos de manteca
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota, mesatare: 5,00 e 5)
E ngarkimit...
Print
Përbërësit
 • 500 g miell
 • 30 g cam vështirë presion
 • 50 g sheqer
 • 1/4 l qumësht rrëmbyer
 • 100 g margarinë
 • 1 vezë
 • 1/2 lugë çaji kripë
 • lëvorja e 1/2 integruar limon
 • una punta de cuchillo de pimienta de Jamaica y otra de jengibre en polvo
 • 1 filxhan sheqer
Për tiganisje
 • 1 l të naftës apo të 1 kg gjalpë
Udhëzimet
 1. Shosh miell në një enë dhe të bëjë një vrimë në qendër. Desmenuzar en él la levadura y amasar junto con un poco de azúcar, qumështin dhe pak miell.
 2. Dejar fermentar tapada esta masa previa durante 15 minuta. Derretir la margarina y batirla junto con el huevo, kripë, la ralladura de limón, la pimienta y el jengibre hasta conseguir una masa espumosa
 3. Agregar a la masa previa y trabajar con el resto de la harina hasta con seguir una masa fermentada suelta y ligera. Të lënë për të eksitohet të tjera 15 minuta. Ndajeni mbrujtur para në copa të 50 g y con las manos enharinadas formar bolas con ellos.
 4. Hacer con las bolas tiras de 40 cm de longitud y formar los lazos. Dejar fermentar los lazos sobre una superficie en harinada 15 minuta.
 5. Nxehtësia e naftës në 175 gradë. Futni 2-3 lazos en el aceite y freír por los dos lados hasta que estén dorados. Escurrir en papel absorbente y espolvorear azúcar por encima cuando todavia estén calientes.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Enteraté de las ultimas recetas de la pagina en nuestro grupo de telegram


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.