Langostinos a la española con ajo

cena
receta saludable
cocina española
Peshku
Langostinos a la española con ajo
Njerëzit 1
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
  • 150 gr. de langostinos (o camarones) limpios
  • 2 karafil të hudhër
  • 1/4 taza de aceite
  • Copëtuar majdanoz
  • Kripë dhe piper
  • 1 cucharada de manteca
Udhëzimet
  1. Colocar el aceite en una cazuela, agregar el ajo finamente picado y llevar a fuego hasta que se dore. Agregar los langostinos, espolvorear con perejil picado, shtoni kripë dhe piper, añadir la manteca.
  2. Llevar a fuego hasta que la manteca se derrita y los langostinos estén bien calientes.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.