Fasule të katalanas

fasule të katalanas
guarnicion
vegetarino
cocina catalana
Sallata
Fasule të katalanas
Njerëzit 4
Pjesë 4
Trokitni lehtë mbi një recetë nga çifutët për katalanas , bishtajore janë të rëndësishme në dietë, pra, ne kemi për të bërë receta nga rreth, fasulet janë një pasuri, ushqim të shëndetshëm. Për këtë gjellë e fasule ne do të duhet fasule pinto , për shembull 4 ndihma 200 gram. dhe si shumë të tjera fasule jeshile pa temat dhe prerë.
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
Cargando...
Print
koha prep
30 min
tiempo coccion
50 min
koha totale
1 hr 20 min
koha prep
30 min
tiempo coccion
50 min
koha totale
1 hr 20 min
Përbërësit
  • judias
  • hudhër
  • vaj ulliri
  • domate
  • kripë
  • majdanoz
  • piper.
Udhëzimet
  1. Fasule do të valoj, dhe ato 45 minuta me zjarr i vogël.
  2. Në anën tjetër sauté e fasule jeshile dhe kur tenderit është frien pak 3 hudhër copëtuar dhe qepë copëtuar, në vajin për disa 5 minuta, janë ata që në këtë moment të tomantes, për shije, ju mund të merrni një gjysmë kg domate, diced, përveç majdanoz, kripë dhe piper. Vlim dhe lëviz.
  3. Më në fund, ne do të jemi përzierjen çdo gjë në të mëdha të ngrohjes, fasule dhe të gjelbër, dhe ajo ka 5-7 minuta, deri sa të jeni gati për të ngrënë.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.