Huevos con Verdura

huevos con verduras
Vegjetarian
Huevos con Verdura
Pjesë 6
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
E ngarkimit...
Print
koha prep
10 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
10 min
koha prep
10 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
10 min
Përbërësit
  • 2 tazas de espinacas cocidas
  • 2 zanahorias cocidas
  • 2 domate feta
  • 6 huevos cocidos y pelados
  • 1 lata chica de atún
  • kripë dhe piper për shije
Udhëzimet
  1. Parta los huevos a la mitad y retire las yemas. Licúe las yemas, las espinacas y zanahorias con un poco de agua para hacer un puré, pongale sal y pimienta.
  2. Escurra el atún y desmenúcelo. Ponga un poco en cada clara y corone con puré.
  3. Acompañe con rebanadas de jitomate sazonadas con sal y pimienta. Sirva sobre una cama de lechugas o espinacas.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.