,

Akullore amaretto

akullore amaretto
amaretto
sobremesa
cocina mexicana
Akullore
Akullore amaretto
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (3 vota)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
20 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
20 min
Përbërësit
 • 600 milliliters e ëmbël krem të rrahur
 • 1 kallaj e qumështit të kondensuar.
 • 1 filxhan bajame liqueur
 • (amaretto)
Udhëzimet
 1. Sigurohuni që të gjithë përbërësit janë të ftohtë, para se të filloni.
 2. Rrëmbej krem deri ashpër dhe me kujdes të përfshinte në qumësht të kondensuar dhe liqueur. Llokoçis dhe të ngrijë për të paktën 1 natë.
 3. Ju mund të shtoni më shumë pije alkoolike, por vetëm pak, kështu që ju mund të ngrijë. Shërbejnë direkt
 4. e frigorifer.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

7 komente
 1. Leslie Rhon Thotë:

  Përshëndetje, disculpen ¿qué es la crema dulce para batir? y si no la encuentro con que puedo reemplazarla. Me pueden decir porque quiero hacerlo, por fa. Gracias

  Përgjigje
 2. Leslie Rhon Thotë:

  Përshëndetje, disculpen ¿qué es la crema dulce para batir? y si no la encuentro con que puedo reemplazarla. Me pueden decir porque quiero hacerlo, por fa. Gracias

  Përgjigje

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.