Fondue Djathë

Fondue Djathë
fondue
djathë
Snacks dhe tapas
Fondue Djathë
Pjesë 4
E Fondue është një recetë zvicër, djathi paraqet një rol shumë të rëndësishëm në këtë recetë dhe mënyra më e mirë për të shoqëruar me verë dhe një shoqëri të mirë.
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
 • 1 / 2 kile të zvicerane stilin e djathrave të tilla si Jarlsberg ose Emmenthaler , integruar
 • 1 / 2 kile djath Gruyere, integruar
 • 2 lugë miell ose miell misri (niseshte misri, nëse përdorimi i gluten-free gatim)
 • 1 karafil të hudhër, linjë transversely në lidhje me gjysma
 • 1 kupa e thatë e bardhë verë (si Sauvignon Blanc)
 • 1 lugë gjelle lëng limoni
 • 1 lugë gjelle kirsch (raki qershi)
 • 1 / 2 çaji thatë mustardë
 • Një majë e arrëmyshk, fllad integruar
Udhëzimet
 1. Vendin e djathë integruar dhe miell misri në një qese plastike të ngrirë. Vula, hidhini për pallto e djathë me miell ose miell misri. Të vënë në një anë.
 2. Fshij brenda një tenxhere të 4 lagjet me hudhër të prerë, dhe pastaj e mohojnë atë. Shtoni verën dhe lëng limoni në tenxhere, dhe për të sjellë një ziej rreth ngrohjes mesme. Pak nga pak, butësisht llokoçis e djathë në verë. Llokoçis vazhdimisht në një zigzag model për të parandaluar djathë nga sekuestrimi dhe cramping. Cook derisa djathi është i shkrirë dhe krem. Nuk vlim. Kur përzierje është e qetë, shtoni kirsch, mustardë dhe arrëmyshk.
 3. Transferimin e djathë në një tenxhere, e cila shërben fondue, të vendosur për ngrohje të ulët për të mbajtur nxehtësinë në. Nëse ena është e hollë sfond, një ndezur qiri, ndoshta do të bëni. Nëse trashë-bottomed, ju mund të përdorni një të vogël Sterno.
 4. Organizojnë disa ushqime të zhyten rreth tenxhere fondue. (Për Suzan dembel, punon shumë mirë për këtë.)
 5. Për të ngrënë, ushqimi nis e zhytjes me forks, fondue ose forks të vogla. Dip për pallto me djathë, dhe hani.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.