Peshku shtizat e pjekur me patate

Peshku shtizat e pjekur me patate

Për këtë recetë kam përdorur tilapia shtizat, por mund të përdoret edhe lartësi, thjeshtë ose e vetme. Rezultati është një të shijshme peshku shtizat e pjekur me patate dhe qepë, dhe një salcë me domate, verë të bardhë dhe lëng limoni.

Unë përgatitur gjellë në një burimet individuale xhami.

Peshku
Peshku shtizat në furrë
Njerëzit 1
Pjesë 1
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
Cargando...
Print
koha prep
30 min
tiempo coccion
30 min
koha totale
1 hr
koha prep
30 min
tiempo coccion
30 min
koha totale
1 hr
Përbërësit për person
 • 1 fileto peshku (tilapia, e vetme, etj)
 • Disa patate
 • 1/2 qepë
 • Copëtuar hudhër
 • Copëtuar majdanoz
 • Kripë
 • Bardhë piper
 • Vaj ulliri
 • 1/2 një gotë verë të bardhë
 • 2 lugë salcë domate të skuqura
 • Lëng limoni
Zhvillimi
 1. Në furrë pjatë, më parë greased me vaj, vendi një shtrat të copëtuar qepë. E vendosur sipër një shtresë me patate të prera në feta si 1/2 cm të lartë.
 2. Më poshtë, ne spice se në të dy anët e peshku fileto me kripë, bardhë piper, copëtuar hudhër dhe majdanoz të grirë, dhe e vendosin atë mbi shtresën e patate.
 3. Në krye të biftek ne kemi vënë një shtresë patatesh, duke përfunduar me një tjetër qepë.
 4. Në një filxhan, kemi bërë një supë të përzierje tërësisht salcë domate, një dash e limon, 50 cc verë të bardhë dhe të tjera 50 ujë. Derdh mbi peshqit dhe e vënë atë në furrë për 45 minuta.
 5. Ju jeni gati për të ngrënë.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

 


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.