Sallatë ruse

Sallatë ruse
Ruse kuzhinë
Sallata
Sallatë Ruse
Njerëzit 4
Pjesë 4
Patate sallatë është një gjellë që merr emrin e kombësisë, për shkak të perceptimit që u krijua në shekullin e kaluar nga një kuzhinier ruse. Kjo është një recete tipike verore dhe që është shumë freskuese, pasi që është të hahet e ftohtë. Patate sallatë është mbajtur në frigorifer dhe të marra nga një orë para se të konsumohen. Ajo është shumë e ekonomik, për shkak të përbërësve që përdoren janë shumë të lirë. Përbërësit janë llogaritur për 4 njerëzit. Dekorimin e sallatë ruse se e kam trashëguar nga gjyshja ime dhe më vonë nëna ime.
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
 • 4 Mesme patate (1 për person)
 • 2 Konserva ton
 • Uthulla (një bjeshke)
 • Vaj ulliri (një bjeshke)
 • Kripë (një majë)
 • 1 Qepë të vogla
 • Mayonnaise
 • Ulliri
 • Speca (dëshirë për garniturë)
 • 1 Të ziera vezë apo e vështirë të ziera vezë (dëshirë për garniturë)
Udhëzimet
 1. Gjëja e parë që ju duhet të bëni është të pritini patatet në sheshet dhe gatuaj ato në një tenxhere me ujë dhe pak kripë
 2. Kur ju keni kaluar disa 15 minuta, ju merrni ato nga (kur ata janë të butë, por jo të thyera) dhe escurres mënyrë që të mos ketë ujë
 3. Bates, rigon e vaj ulliri, dhe një tjetër e uthull me pak kripë dhe ujë për ju me patatet që keni vënë tashmë në një burim
 4. Ne shtoni qepë copëtuar, ullinjtë e grirë dhe tuna
 5. Ju vënë në burim me patate dhe shtoni mayonnaise
 6. Merr në frigorifer
 7. Sugjerime për sallatë ruse
 8. Për të bërë sallatë patate, Unë rekomandoj që ju të bëni një shtëpi mayonnaise, ajo është gjithmonë e më shumë e shijshme dhe është për simpati tuaj. Ju duhet të ulizar nevojën për të, konsumoni në ditë dhe hedhin pjesa tjetër.
 9. Në verë dhe në kohë të tjera të ngrohjes është e këshillueshme që të përdorni mayonnaise tenxhere që ju të blejnë në supermarkete, ose ju mund të bëni një mayonnaise pa vezë.
 10. Bëni një mayonnaise pa vezë, ju mund të shmangur shumë nga helmet që sjell me vete përdorimin e vezës, si mund të salmonelës. Për mayonnaise pa vezë, ju gjithashtu mund të jepni kontakt të shije.
 11. Ai merr nga ruse sallatë nga frigorifer si 1/2 para se të konsumuar, dhe të lënë atë në temperaturën e dhomës, por nuk e vë kurrë nuk e diellit ose të nxehtit, si ju mund të intoxicate.
 12. Ka edhe shumë njerëz do të shtoni bizele.
 13. Ju mund të dekoroj me ullinj, hard-ziera vezë feta, dhe disa speca të piquillo partive në strips; ju do të lihet me një jashtëzakonshme të shikoni dhe të ftuarit tuaj nuk do të jetë në gjendje të të rezistojë..
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.