Sallate e fasule jeshile me pesto e anchovies

sallate e fasule jeshile dhe anchovies
almuerzo con guarnicion
cocina judia
Sallata
Sallate e fasule jeshile me pesto e anchovies
Njerëzit 3
Pjesë 4
Sot është radha e një shkëlqyer sallate e fasule jeshile me pesto e anchovies . Shëndet dhe freski për këtë verën e ardhshme.
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
25 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
25 min
Përbërësit
 • - 800 gram e fasule jeshile
 • - 2 karrota,
 • - 2 vezë
 • - 8 domate qershi, ose domate të vogla
 • - 10 ose 12 anchovies
 • - 2 tbsp arra pishe
 • - 2 lugë e integruar lloj djathi dhe 2 lugë e lloj djathi thekon
 • - 1 karafil hudhër, e madhe, një sprigs pak të freskëta borzilok (ose të thatë), vaj ulliri dhe kripe.
Udhëzimet
 1. Së pari lani fasule, ajo deri të lehta dhe të prerë; gatuaj me pak kripë derisa ata janë disi të butë. Cook vezë pastaj. Pastaj do të lajë dhe rasparemos karrota, e prerë në shirita të hollë dhe të lënë në ujë me disa pika limoni. Është labarán e domateve dhe trocearán.
 2. Tani ne do të të bëjë pesto widths, pres hudhër në llaç, e sprockets, e borzilok dhe 4 anchovies, shtoni djathin dhe e shtojmë vajin dhe mezclandolo. Në qoftë se ju preferoni për të lënë në veshje të mirë-fine, shtrydhje të gjithë përbërësit për pesto me blender.
 3. Pastaj ne të rifreskuar fasule jeshile me ujë, të thahet mirë dhe përzierje me karrota dhe gjithashtu të hedhur-out. Pastaj thjesht të ndajmë përbërësit regandolos me pesto e anchovies.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.