Sallate e fasule dhe merluci

sallatë-e-fasule-dhe-cod

PËRBËRËSIT:

1 big tenxhere me fasule të pjekura,
120g të gjelbër bell piper,
200 e kuqe piper,
120g qepë,
2 të vogël me domate, diced,
1 gatuar vogël,
300g shredded cod dhe desalting.

Para la vinagreta estos son los ingredientes.

50g de aceite de oliva
20g de vinagre de módena
1/2 lugë çaji sheqer
1/2 lugë çaji kripë.

Salsa balsámica de módena para la decoración.

ensalada-bacalao

PREPARACIÓN:

Trocear durante 5 segundos a velocidad 4  el pimiento rojo, el pimiento verde y la cebolla. Mezclar todo esto en un bol junto a las alubias, la remolacha cortada a dados y el tomate también cortado a dados. Añadir el bacalao desmigado.

En el vaso echar los ingredientes de la vinagreta y mezclar durante 5 segundos a velocidad 4. Seguidamente aliñar la ensalada con esta mezcla.

Para servir, hacerlo en un molde y decorar con salsa balsámica de módena.Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.