Donuts bajame

Donuts bajame
Donuts bajame
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
Përbërësit
 • 500 g miell
 • 30 g maja presion
 • 80 g sheqer
 • 1/4 l qumësht rrëmbyer
 • 60 g margarinë
 • 3 vezë
 • 40 g de masa de mazapán cruda
 • 1/2 lugë çaji kripë
 • 70 g sheqer pluhur
 • 1 vezë e bardhë
 • 2 lugë rum
 • 3 cucharadas de almendras en láminas
Për tiganisje
 • 1 l të naftës apo të 1 kg gjalpë
Udhëzimet
 1. Shosh miell në një enë dhe të bëjë një vrimë në qendër. Desmenuzar en él la levadura y trabajar con un poco de azúcar, qumështin dhe pak miell. Dejar fermentar esta masa previa 15 minuta.
 2. Derretir la margarina y batir junto con los huevos, el mazapán y la sal hasta conseguir una masa espumosa. Añadir a la masa previa y trabajar junto con la harina hasta obtener una masa fermentada suelta y ligera. Të lënë për të eksitohet 15 minuta.
 3. Ndajeni mbrujtur para në copa të 50 g y formar una bola con cada uno. Hacer en el centro de cada hola un agujero con el mango de una cuchara, girándolo para que se formen rosquillas.
 4. Të lënë për të eksitohet të tjera 15 minuta. Nxehtësia e naftës në 175 gradë.
 5. Introducir los doughnuts en grupos de 4 ose 5 en el aceite caliente y freír por los dos lados. Le të thahet në letër absorbues.
 6. Mezclar el azúcar en polvo con la clara y el ron, cubrir con este baño los doughnuts ya un poco fríos y espolvorear por encima las almendras en láminas.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.