Dietë pica

dietë pica

Dietë e pica do të ju lejojnë për të humbur1 Kg në vetëm2 ditë.

Për dietë të funksioneve, është e nevojshme që ju të marrë si një minimum 2 litra ujë një ditë dhe bëni ushtrime fizike ditore. Ju duhet si minimum duke ecur 1 kohë çdo ditë.

Dietë e pica është projektuar për të kryhen gjatë 2 ditë. Vini re se ju keni për të zgjasin këtë dietë mund të jenë të dëmshme për shëndetin tuaj për shkak të mungesës së.
Drekë dhe darkë në këtë dietë janë të këmbyeshme, ju mund të hani ato si duket në dietë apo për të shkëmbyer menutë.

Ju duhet të filloni dietën, duke agjëruar një lëng grejpfrut ose portokalli. Pasi të marrë lëng, ajo është e rekomanduar që ju të bëni një 10 minuta e ushtrimit të, për shembull, duke ecur.

MËNGJES DHE PASDITE ROSTIÇERI

  • Çaj, kafe apo ndonjë tjetër infuzion
  • Dos rodajas de pan integral tostado con queso desnatado o mermelada dietética. En la merienda se puede reemplazar el pan por un yogurt desnatado.

COMIDA

  • Un caldo de verduras
  • Dos porciones de pizza de tomate con verduras (se recomienda usar espinacas, qepët, berenjenas y champiñones)
  • Una manzana asada

CENA

  • Caldo de verduras
  • Una porción pequeña de pasta, como tallarines con salsa de tomate.
  • Una pieza de fruta, se recomienda que sea una naranja y se debe espera una hora una vez finalizada la cena para comerla.

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.