Cuernecillos e qumështit

Cuernecillos e qumështit
receta gourmet
snacks
cocina francesa
Breads dhe buns
Cuernecillos e qumështit
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
15 min
koha totale
30 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
15 min
koha totale
30 min
Përbërësit
 • 500 g miell
 • 30 g maja presion
 • 1/4 l qumësht rrëmbyer
 • 30 g gjalpë ose margarinë
 • 1 lugë çaji sheqer
 • 1/2 lugë çaji kripë
Në anën tjetër
 • 1 vezë e verdhë veze
Për tabaka pjekje
 • gjalpë ose margarinë
Udhëzimet
 1. Yndyrat një tabaka pjekje me gjalpë ose margarinë. Shosh miell në një enë dhe të bëjë një vrimë në qendër. Fije në maja dhe gatuaj me qumësht të ngrohtë.
 2. Të lënë për të eksitohet këtë brumë para-dusted me miell pak dhe e mbulojnë jep 15 minuta. Shkrihet gjalpë ose margarinë, mix me sheqer dhe kripë dhe të punojnë së bashku me pjesën tjetër të miellit e brumin e bukës para se të marrë një ma sa të fermentuara të thatë dhe në përputhje.
 3. Të lënë për të eksitohet të tjera 15 minuta. Ndani brumë në copa të 50 g dhe formën e topa me ta. Të zgjasë topin deri për të marrë ovale 15 cm të gjatë.
 4. Të shtrënguar një fund të ovale kundër sipërfaqe të tabelës. Nga anën tjetër të rrokulliset ovale me dy duart.
 5. Të shtrënguar pak skajet për të formuar një tip që është e hollë. Arching pak këto strips janë të trashë nëpër qendër, vendosini ato në një tabaka pjekje dhe e lyejmë me vezë të rrahur e verdhë veze.
 6. Lënë fer vetëm të tjera 15 minuta. Ngrohje furrë për 230 gradë.
 7. Kuzhinier cuernecillos 10-15 minuta në lartësi mesatare të furrës. Shërbejnë freskët nga furra.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.