Croissants

Croissants
Croissants
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
25 min
koha cocion
15 min
koha totale
40 min
koha prep
25 min
koha cocion
15 min
koha totale
40 min
Përbërësit
 • 500 g miell
 • 30 g maja presion
 • 1/4 l qumësht rrëmbyer
 • 50 g gjalpë
 • 1 vezë
 • 1 lugë çaji kripë
Në anën tjetër
 • 200 g gjalpë
 • 50 g miell
Në anën tjetër
 • 1 vezë e verdhë veze
Udhëzimet
 1. Me miell dhe të gjithë përbërësit e përfshirë në kripë për të përgatitur thartuar brumë dhe le të eksitohet 15 minuta.
 2. Mix gjalpë dhe me miell dhe e bëjnë këtë masë një pjatë e 15 x 15 cm. Përhapja e para të fermentuara në mënyrë që ju të merrni një pjatë të 20 x 35 cm, vendin në krye të pjatë e gjalpë. dele mbi anët e sourdough dhe të shtrënguar ta.
 3. Përhapja e para të fermentuara në mënyrë që të formojnë një pjatë 30 x 40 cm. Nga të shkurtër anën dele dy herë në masë për të formuar tri shtresa dhe vendosur gjatë 15 minuta në frigorifer.
 4. Përsëriteni dy herë të tjera ky proces, gjithmonë duke e lënë në mes në masë 15 minuta në frigorifer.
 5. Ngrohje furrë për 230 gradë. Forma me brumë për croissants, një pjatë e 40 x 25 cm, prerë trekëndëshat me dy anët e 25 cm dhe një nga 10 cm dhe formën cuernecillos kodrina nga më të shkurtra anësore.
 6. Vendosni në një tabaka pjekje duke lënë hapësirë të mjaftueshme në mes të një croissant dhe një tjetër. Mundë të verdhë veze me pak ujë, të pikturuar me të buns dhe kuzhinier 15-20 minuta në lartësi mesatare të furrës.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Enteraté de las ultimas recetas de la pagina en nuestro grupo de telegram


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.