Crema de puerros

crema de puerros
krem
leek
Salcat dhe krem
Crema de puerros
Njerëzit 2
Pjesë 4
Una crema de puerros también muy facil de hacer. Unë shpresoj që ju pëlqen atë.
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
Cargando...
Print
koha prep
10 min
tiempo coccion
15 min
koha totale
25 min
koha prep
10 min
tiempo coccion
15 min
koha totale
25 min
Përbërësit
  • 3 puerros
  • 1 qepë
  • vaj
  • ujë, kripë, piper
  • 1 patate dhe 1 djathë i freskët.
Udhëzimet
  1. Skuqura qepë copëtuar në një tenxhere, të vënë 2 vasos de agua y añadir 3 puerros gorditos troceados, peel edhe patate dhe të vënë copëtuar së bashku me çdo gjë tjetër. Le 15 minuta në tenxhere me presion.
  2. Pastaj të vënë kripë, piper për shije dhe kjo shton një djathërat e freskët të madhësisë së vogël ose 3 djathë në pjesë, después se tritura todo y a comer.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.