krem i karkaleca

krem i karkaleca
aderezo
cocina francesa
Salcat dhe krem
krem i karkaleca
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
  • 2 cebollitas
  • 2 cucharadas de aceite de maíz
  • 8 langostinos limpios
  • 1 taza de caldo de pescado
  • 1 kupa e thatë e bardhë verë
  • 1 një filxhan krem qumësht
  • Kripë dhe piper, për shije
  • Pasta seca, për shije
Udhëzimet
  1. Picar las cebollitas y saltearla en una sartén con el aceite de maíz, hasta que estén transparentes. Sumar los langostinos, el caldo de pescado, el vino, la sal y pimienta, cocinar 5 minutos para reducir.
  2. Incorporar la crema de leche, cocinar 5 minutos más. Cocinar la pasta al dente y servir con la salsa de langostinos.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.