Krem e kungull i njomë

krem e kungull i njomë
krem
Enët tjera
Krem e kungull i njomë
Njerëzit 2
Pjesë 4
Tani me dimër të dashuroj krem të ngrohtë, kjo është superfacil dhe kjo është my favorite. Me pak croutons është mmmmmmmm shumë të pasur.
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
Cargando...
Print
koha prep
10 min
tiempo coccion
15 min
koha totale
25 min
koha prep
10 min
tiempo coccion
15 min
koha totale
25 min
Përbërësit
  • 1 kilogram të korgetave
  • 1 qepë
  • vaj, ujë, kripë, piper
  • 1 patate dhe 1 djathë i freskët.
Udhëzimet
  1. Skuqura qepë copëtuar në një tenxhere, të vënë 2 gota ujë dhe shtoni kilogram e kungull i njomë, gjysmë të qëruara (për të lënë një grimë e lëkurës, kështu që nuk amarge) dhe feta, peel edhe patate dhe të vënë copëtuar së bashku me çdo gjë tjetër. Le 15 minuta në tenxhere me presion.
  2. Pastaj të vënë kripë, piper për shije dhe kjo shton një djathërat e freskët të madhësisë së vogël ose 3 djathë në pjesë, pastaj të shtypë çdo gjë dhe do të hani.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.