Qengj në një salcë malbec

cordero-en-salsa-malbec

 Përbërësit:

*Costillar de cordero 1kg
*Aceite de oliva infusionado en ají ahumado 50 cc
*Sal entrena c/n

*Hongos portobello 4 un
*Salsa Malbec especiada 50 cc.

*Chutney Negro

Përgatitja:
Marinar el cordero en aceite infusionado en ají ahumado y reservar en heladera durante 1 hs. Precalentar el horno y cocinar el cordero por 30 minuta. Shikoni dhe libri. En una sartén caliente colocar la salsa malbec, incorporar el cordero y laquearlo por todos sus lados, salar a gusto. Servir con chutney negro.

 


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Enteraté de las ultimas recetas de la pagina en nuestro grupo de telegram


2 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.