Pres Suey Pule

pres suey

E pres suey është një pjatë e shijshme, një klasike e kuzhinë kineze, shpejtë dhe shumë e lehtë për të bërë, përveç kësaj, ai ka një përmbajtje të lartë të vitaminës C, ju mund të përgatitur pule, derri, viçi ose karkaleca.  Përgatisë atë dhe të papritur familjen tuaj më të mirë kineze kuzhinë me këtë të thjeshta por të shijshme pjatë, këtu ju keni një recetë të.

Përbërësit

 • 1 gjoks pule, boneless në kube
 • 2 flokëkuq prerë në julienne
 • 2 qepë, të prera në rrathë
 • 100 gr kuqe bell piper të prerë në julienne
 • 100 gr e sojës lakër
 • Peel një kastravec në strips
 • Vaj
 • 50 ml salcë soje
 • 1 karafil hudhër, e madhe
 • Kripë
 • 15 gram Xhenxhefil të freskët copëtuar
 • 2 lugë miell
 • 100ml Verë të bardhë

Mënyra e Përgatitjes:

1. Hapi i parë për të përgatitur pres suey është për të vënë mish pule strips, miell, e bardha verë, e xhenxhefil dhe hudhrat në një tas, nxitje, dhe rezervë.

chop_suey_pollo1

2. Të prerë të gjitha perimet në julian dhe rezervë për tonë të pres suey.

chop_suey_corte2

3. Hapi tjetër për të pres suey është të përdorni një tigan të nxehtë para me pak vaj, e vënë e pulës deri sa të jetë i gatuar hequr dhe rezervë.

chop_suey_pollo3

4. Të njëjtin tigan në zjarr, shtoni pak ujë dhe shtoni perimet. Së pari karrotat, pastaj bell, trangujt, qepë dhe kungull, për të dhënë një kontakt të ushqyes të pres suey.

Chop_suey_verduras4

5. Rigon me salcë soje në perime për të pres suey. Së fundi shtoni kokërr lakër dhe mish pule me perime, dhe ne tashmë e kemi gati tonë të pres suey

chopsuey5


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.