Chop suey de vegetales

chop suey de vegetales
Chop suey de vegetales
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota, mesatare: 4,00 e 5)
E ngarkimit...
Print
Përbërësit
 • 1 zanahoria mediana, pelada y cortada en juliana gruesa
 • 1 pimentón verde-rojo, en trozos
 • 1 qepë të mesme, en trozos
 • lo blanco de 1 ajo porro, en julianas
 • 2 karafil të hudhër, grimcuar
 • 1 calabacín grande, pelado, sin semillas, cortado a lo largo en cuatro y luego en trozos medianos 1/3 e një filxhan vaj
 • 2 cucharadas de salsa de soya
 • 1/16 lugë çaji piper
 • 1 lugë çaji sheqer
 • 1 taza de gérmenes de frijol
 • 1 1/2 taza de tomate, en trozos, pa lëkurë dhe pa fara
 • 1/4 de taza de consomé de carne o de pollo
 • 1 cucharada de maicena
 • 2 lugë ujë.
Udhëzimet
 1. Në një tenxhere vendosni vaj për ngrohje. Se agregar la zanahoria, paprika, la cebolla., el ajo porro, el ajo y el calabacín y se cocinan hasta marchitar, disa 3 minuta. Se agregan la salsa de soya, piper, al azúcar y los gérmenes de frijol y se cocina unos 3 minutos más. Y agregan el tomate y el consomé y se cocina unos 2 minuta. Se agrega la maicena disuelta en las 2 lugë ujë, y a fuego mediano, se cocina unos 2 minutos más y se retira del fuego.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.