,

Cebollitas glaseadas

cebollitas glaseadas
Cebollitas glaseadas
Pjesë 6
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
Përbërësit
  • 1/2 kilo de cebollitas pequeña, një 30 për 35, peladas y enteras
  • 3 gota e ujit
  • 2 teaspoons kripë
  • 1 lugë gjelle gjalpë
  • 1/2 lugë çaji kripë
  • 1/8 de cucharadita de pimienta blanca
  • 3/4 de cucharada de azúcar.
Udhëzimet
  1. Se pelan, se enjuagan y se escurran las cebollitas. ponen al fuego en una olla con el agua y la sal y se cocinan hasta que se puedan atravesar con una aguja, disa 20 minuta. Se escurren.
  2. En una sartén se pone la mantequilla a derretir, agregan las cebollitas, kripë dhe piper, se cocinan unos 2 minuta, se agrega el azúcar y se continúan cocinando a fuego mediano hasta dorar y se retiran del fuego.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Enteraté de las ultimas recetas de la pagina en nuestro grupo de telegram


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.