Zier mishi me patate

Carne guisada con papas
almuerzo con guarnicion
peruan kuzhinë
Mish
Zier mishi me patate
Pjesë 6
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
 • 1 një kilogram i mishit të viçit: falda de !omito, ganso o pulpa negra
 • 1/3 e një filxhan vaj
 • 1 1/4 taza de cebolla picadita
 • 3 karafil të hudhër, shtypur
 • 1 1/2 taza de tomate picadito, pa lëkurë dhe pa fara
 • 1/3 de taza de pimentón picadito
 • 2 cucharadas de salsa de tomate ketchup
 • 1/2 lugë çaji piper
 • 3 1/2 teaspoons kripë
 • 1 kilo de papas
 • 2 tazas de consomé de carne.
Udhëzimet
 1. En un caldero se pone el aceite a calentar. Se agrega la carne cortada de 2 për 3 centímetros, se sofríe has-ta dorar. Se saca la carne del caldero, se pone aparte. Se sofríen en el caldero fa cebolla y el ajo hasta marchitar. Shtoni domate, paprika, el ketchup, la pimienta y la sal y se cocina a fuego suave por 5 minuta. Se agregan la carne y el consomé al caldero y se cocina tapado hasta que la carne ablande un poco. Se agregan las papas cortadas en trozos de 2 për 3 centímetros, se tapa y se deja cocinar hasta que éstas ablanden y la salsa espese un poco.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.