Carne asada envuelta

Carne asada envuelta
asada
Mish
Carne asada envuelta
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
 • 2 libras flanco o bistec de falda
 • Vaj ulliri
 • Sal y pimienta recién molida negro
Marinade
 • 4 karafil të hudhër, copëtuar
 • 1 jalapeno piper Djegës, seeded dhe i copëtuar
 • 1 lugë çaji qimnon fara fllad terren (gjëja më e mirë për t'i dhënë dritën e parë fara, dhe pastaj bluaj)
 • 1 bandë të madhe të freskët cilantro, gjethet dhe lëvorja, imët copëtuar (një shije të madhe të rrjedh)
 • Sal y pimienta recién molida negro
 • 2 limon, jugo
 • 2 lugë uthull të bardhë
 • 1 / 2 lugë çaji sheqer
 • 1 / 2 filxhan vaj ulliri
Udhëzimet
 1. Vendi burgu biftek në një enë të madhe me jo-reaktive ose një myk për pjekje. Kombinuar marinade përbërësit dhe pour marinade mbi të mishit. Asegúrese de que cada pieza esté bien cubierto. Të mbuluar me plastike dhe ftoh për 1-4 orë.
 2. Ngroh paraprakisht djeg të ngrohjes mesme për të zjarrit (ju gjithashtu mund të përdorni një gize të ngrohjes në temperatura të larta për pjekje në furrë të lartë). Furçë grates me pak vaj për të parandaluar ushqimin e fërkimit. Hiqni mishin nga marinade. Nëse ju jeni gatim në brendësi, ju mund të dëshironi të shkundin tepërt marinade se bits mund të djegur dhe për të pirë duhan në tigan të nxehtë. Sezonit të dy anët e mishit copa me kripë dhe piper. Vuaj copa për vetëm disa minuta, në çdo anë, në varësi të se sa e hollë është, derisa të mesme-të rrallë të mirë-bërë, me preferencat tuaja. Ju mund të keni për të punuar në batch mode. Hiqni copa e mishit një prerje të bordit dhe le të qëndrojë për 5 minuta. Të prerë hollë feta e mishit në të gjithë drithërave në një diagonale.
Shënime
 • (Opsionale) Shërbyer me të nxehtë tortillas (grurë ose miell). Të ngrohtë tortillas 30 sekonda në anën në të thatë tigan ose mbi skarë, deri në pjekje dhe fleksibël. Alternuar, ju mund të nxehtit e tortillas në mikrovalë: ngrohja një ose dy në një kohë, Vendi tortillas në një peshqir letre dhe mikrovalë 15 për 20 sekonda çdo lart.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.