Camarones a la americana

camarones a la americana
Camarones a la americana
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota, mesatare: 5,00 e 5)
E ngarkimit...
Print
Përbërësit
 • 1 kilogram (2 lb) camarones crudos pelados
 • 230 gram (1/2 lb) tomate pelado y picado fino
 • 115 gram (1/4 lb) gjalpë
 • 1 cda. vaj ulliri
 • 3 chiles dulces rojos pelados
 • 1 cebolla pequeña picadita
 • 2 onzas vino blanco
 • 1 onza coñc
 • kripë
 • piper
 • 2 tbsp. perejil picado
 • 1 cola de pescado
 • 1 rama apio
 • 1/2 zanahoria
 • 1/2 leek
 • gotas limon
Udhëzimet
 1. Poner la cola con 2 gota e ujit, apio, zanahoria y puerro a hervir suficiente hasta evaporar a 1 taza.
 2. Calentar aceite y mantequilla, agregar los camarones y dejarlos 2 minuta. Agregar el coñac y flambear.
 3. Shto verë, caldo de pescado, domate, qepë, majdanoz, chiles picaditos finos, kripë dhe piper. Hervir 5 minuta.
 4. Sacar los camarones. Dejar hervir hasta espesar. Pasar por un colador, mezclar con los camarones y gotas de limon.
 5. Calentar muy poco y servir entre una corona de arroz blanco.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.