Burrito të fërguara vezë

Burrito të fërguara vezë
Esta receta dará un toque de originalidad a tu desayuno.
burritos
vezë
sanduiçe dhe pizzas
Burrito të fërguara vezë
Njerëzit 1
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
5 min
tiempo coccion
5 min
koha totale
10 min
koha prep
5 min
tiempo coccion
5 min
koha totale
10 min
Përbërësit
 • 1 tortilla de trigo
 • 1 vezë
 • ⅙ de vaso de leche
 • ½ tomate
 • Kripë
 • Djathë integruar
Udhëzimet
 1. Mezcla en un bol los huevos con leche, échale sal y vierte la mezca en un sarén con un poco de aceite de oliva
 2. Una vez haya cuajado un poco la mezcla, revolvemos constantemente. Echamos el queso rallado. Reservar.
 3. Calienta un poco la tortita y vierte la mezcla anterior. Tenla a fuego medio hasta que se derrita el queso.
 4. Añade el tomate cortado en tacos.
 5. Envuelve la tortilla.
 6. Të shërbejë.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.